Májový turnaj krajských výběrů talentované mládeže – Pelhřimov 3.-4.6.2023

O víkendu 3.-4. června se konal 16. ročník Májového turnaje žactva. Letos si prvenství odvezla „domácí“ Vysočina, na druhém místě se umístil Středočeský kraj a na třetím Jihočeský kraj. Tandemy ovládlo duo David Hlaváč a Kristýna Prouzová z Karlovarského kraje.

Na pelhřimovské kuželně se o víkendu 3. a 4. června konal 16. ročník Májového turnaje krajských výběrů žactva. V sobotu byl na programu turnaj čtyřčlenných družstev doprovázený soutěží o nejvyšší počet přeskoků přes švihadlo za jednu minutu. V neděli následovala soutěž smíšených tandemů.

V těsném souboji si letos prvenství odvezla „domácí“ Vysočina s výkonem 996 bodů, na druhém místě se umístil Středočeský kraj s 992 body a na třetím Jihočeský kraj s 973 poraženými kuželkami. Nejlepšího výkonu turnaje docílil Jan Vrbka, zástupce Vysočiny, kterému se podařilo pokořit magickou hranici třístovky, a to skvělým výkonem 301 bez jediné chyby. Mezi dívkami byla nejlepší Karolína Kuncová z Jihočeského kraje, která docílila výkonu 259 poražených kuželek, stejně jako Natálie Dlouhá ze Středočeského kraje.

Na staré pelhřimovské dvoudráze se mezitím uskutečnila soutěž o nejvyšší počet přeskoků přes švihadlo za jednu minutu doprovázená o krátké povídání s hráči na téma rozcvičky a strečinku. Mezi chlapci s přehledem zvítězil Jan Procházka ze Středočeského kraje, který zatím jako jediný v historii turnaje pokořil hranici 200 přeskoků, a to díky výkonu 203 přeskoků. Z dívek byla nejlepší Karolína Kuncová z Jihočeského kraje se 163 přeskoky.

V nedělní soutěži tandemů zvítězila dvojice David Hlaváč a Kristýna Prouzová z Karlovarského kraje, kteří ve finále porazili Jana Vrbku a Rozálii Pevnou z Vysočiny. Třetí místo si odvezly týmy Ústeckého kraje (Michal Šimsa a Tereza Jíšková) a Prahy (Dominik Daněček a Agáta Hendrychová).

Gratuluji všem zúčastněným k jejich výkonům a bojovnosti a děkuji trenérům, rodičům a dalším doprovodům za to, že věnovali svým svěřencům čas a turnaje se s nimi zúčastnili. Velký dík patří rozhodčím a organizátorům z TJ Spartak Pelhřimov za ceny, které do turnaje poskytli, a za to, že turnaj opět proběhl hladce a ve skvělé atmosféře.

Za tým Komise mládeže přeji všem hezké léto!

Lída Eliášová (www.kuzelky.cz)

Majovy_turnaj_zakovskych_vyberu_2023_vysledky

Tandemy – 2.místo – Rozálie Pevná a Jan Vrbka Vysočina, 1.místo – Kristýna Prouzová a David Hlaváč (Karlovarský kraj), 3.místo – Dominik Daněček a Agáta Hendrychová (Praha) Michal Šimsa a Tereza Jíšková (Ústecký kraj)