Kuželkářský turnaj družstev základních škol 2023 – pořádaný za podpory z Rozvojového fondu města Pelhřimova (oblast: sportovní aktivity 2023)

Vážení sportovní přátelé, příznivci kuželkářského sportu, v pátek 28. dubna 2023 dopoledne jsme zakončili turnaj startem 2 družstev z I.ZŠ Krásovy domky. Kuželkářský oddíl TJ Spartak Pelhřimov uspořádal již XXII.ročník turnaje v kuželkách pro žáky a studenty základních škol a gymnázia. Zúčastnilo se ho 13 čtyřčlenných družstev děvčat a 21 čtyřčlenných družstev chlapců výhradně z pelhřimovských škol, letos bohužel bez nižšího stupně Gymnázia. Jak bylo patrné již z pozvánky, jak pro minulý i ten letošní ročník jsme se rozhodli změnit formát turnaje se zaměřením převážně na pro náš oddíl zajímavou věkovou kategorii a tou jsou mladší žáci a žákyně 10-12 roků. V den slavnostního vyhlášení výsledků, předání putovních pohárů a cen pro nejúspěšnější družstva pravidelně pořádáme i finále šesti nejlepších jednotlivců, chlapců a děvčat. Snažil jsem se vyhovět všem přáním a požadavkům jednotlivých účastníků jak v termínech, tak v počtech přihlášených družstev.

V kategorii děvčat obhájila prvenství z loňského ročníku II.ZŠ Komenského, tentokrát v rekordu turnaje. Shodou okolností všechna čtyři děvčata jsou členkami našeho oddílu. I druhé místo patří II.ZŠ. Třetí medailovou pozici obsadilo družstvo I.ZŠ Krásovy domky. Podobný vývoj měla i kategorie chlapců, kde loňské prvenství obhájilo družstvo I.ZŠ Krásovy domky, které k  výhře dotáhli kluci, kteří kuželky hrají a nebo v nedávné době hráli. Druhé místo obsadili chlapci z II.ZŠ Komenského a třetí medailovou pozicí získalo opět družstvo I.ZŠ. V příštím ročníku se asi v kategorii děvčat nic měnit nebude, ale u chlapců po odchodu jejich lídra to nebudou mít s obhajobou vůbec lehké. Podrobné výsledky jsou v příloze.

Všem zúčastněným děkuji za účast v letošním ročníku, dětem za vzorné vystupování a vítězným družstvům a dalším medailistům gratuluji. Vedení škol a učitelskému doprovodu dětí děkuji za dobrou organizaci a zajištění účasti dětí na turnaji a Haně Kovářové, Sáře Turkové, Renatě Pechové a Milanovi Jirků za rady začínajícím kuželkářům. 

S kuželkářským pozdravem „ Hodu zdar !“ se těším na duben 2024 na XXIII. ročníku turnaje.                         

Václav Novotný (předseda kuželkářského oddílu TJ Spartak Pelhřimov)

Turnaj ZŠ 2023 – výsledky družsev

Turnaj ZŠ 2023 – výsledky finále jednotlivců

Přehled vítězů turnaje

 

Turnaj_ZS_2023_vysledky

Turnaj_ZS_2023_finale_jednotlivcu