XX. ročník – Turnaj základních škol – 2019

Vážení sportovní přátelé, příznivci kuželkářského sportu, dnes odpoledne jsme zakončili turnaj startem 11 družstev z II.ZŠ. V příloze zasílám konečné výsledky a dovoluji si Vás pozvat na slavnostní ukončení turnaje s předáním putovních pohárů vítězům. Kuželkářský oddíl TJ Spartak Pelhřimov uspořádal již XX. ročník turnaje v kuželkách pro žáky a studenty základních škol a gymnázia. Zúčastnilo se ho 24 čtyřčlenných družstev děvčat a 20 čtyřčlenných družstev chlapců výhradně z pelhřimovských škol. Jak bylo patrné již z pozvánky, jak pro minulý i ten letošní ročník jsme se rozhodli změnit formát turnaje se zaměřením na pro náš oddíl zajímavou věkovou kategorii a tou jsou mladší žáci a žákyně 10-12 roků. V této souvislosti jsme vynechali kategorii dorosteneckou, což jsou střední školy a učiliště. V den slavnostního vyhlášení výsledků, předání putovních pohárů a cen pro nejúspěšnější družstva pravidelně pořádáme i finále šesti nejlepších jednotlivců, chlapců a děvčat. Dle podmínek v pozvánce, pouze těch, kteří nehrají soutěže pořádané ČKA tj. PMN (Pohár mladých nadějí v kategoriích 10-12 a 13-14 roků). Snažil jsem se vyhovět všem přáním a požadavkům jednotlivých účastníků jak v termínech, tak v počtech družstev.

V kategorii chlapců obhájila loňské prvenství II.ZŠ Komenského, následovaná družstvem z III.ZŠ Na Pražské a I.ZŠ Krásovy Domky. Kategorii děvčat letos ovládlo družstvo II.ZŠ Komenského, které k  výhře dotáhlo duo Eliška Kochová (238) a Aneta Pípalová (202), druhé bylo družstvo kvarty z Gymnázia (loňský vítěz) díky nejlepšímu výkonu turnaje v podání Nikol Kučerové (251) a třetí družstvo tercie z Gymnázia. Podrobné výsledky jsou v příloze.

Vyhodnocení proběhne na místní kuželně v pátek 3. května 2019 

Program je následující : od 13:00 hodin do cca 14:30 hodin proběhne finálové klání šesti nejlepších jednotlivců, kluků a děvčat. Výkony ze základní části a finálový se sčítají. 

Účast si vybojovaly mezi děvčaty: Lucie Melicharová (204) a Adéla Vlachová (196) z I.ZŠ Krásovy Domky, Zuzana Fučíková (196) a Tereza Kozojedová (186) z Gymnázia, Simona Musilová (188) a Adéla Glejteková (182) z II.ZŠ Komenského. Náhradnice Viktorie Hurdová z III.ZŠ Na Pražské.

Do finále v kategorii chlapců postupují : Filip Morava (207) a Tomáš Kubiska (186) z II.ZŠ Komenského, Dominik Lettrich (198) a Vojtěch Drahný (184) z III.ZŠ Na Pražské, Vít Mádl (198) a Denis Sosula (194) z I.ZŠ Krásovy Domky. Pátý v pořadí Jakub Kryzan (189) z II.ZŠ Komenského se omluvil z důvodu účasti v tomto termínu na Olympiádě v Jihlavě. Jako náhradník bude připraven Matěj Vojna (183) z vítězného družstva II.ZŠ.

Finále zahájí společně chlapci a děvčata z 5. a 6. místa, pokračuje čtveřice ze 3.a 4. místa a zakončují dvě děvčata a dva chlapci s nejlepšími výkony ze základní části. 

Vedení jednotlivých škol prosím o zajištění účasti finalistů, případně jejich náhradníků.  

Vyhodnocení je jako doplňkové, bez poháru, ale samozřejmě s cenami. Po ukončení bude provedeno vyhlášení výsledků a předání Putovních pohárů – cca ve 14:45 – 15:00 hodin. Předání proběhne za účasti vedoucího odboru školství a tělovýchovy při Mě.Ú. v Pelhřimově Bc. Zdeňka Sadeckého, vedení kuželkářského oddílu a pana Přibyla z Pelhřimovských novin, který zajistí fotodokumentaci a propagaci turnaje v místním tisku. Je proto vhodné aby přišla kompletní družstva vítězů, tj. děvčata a kluci z II. ZŠ Komenského a alespoň zástupci družstev na 2. a 3. místě. Mohou se samozřejmě dostavit v kompletním složení. Všechny malé sportovce jistě potěší při vyhlašování výsledků nejen obdiv spolužáků, pochvala pořadatelů, ale i velké množství cen.


Všem zúčastněným děkuji za účast v letošním ročníku, dětem za vzorné vystupování a vítězným družstvům a dalším medailistům gratuluji. Vedení škol a učitelskému doprovodu dětí děkuji za dobrou organizaci a zajištění účasti dětí na turnaji, zástupcům oddílu paní Vytiskové, Landkamerové a Kovářové a panu Vintrovi za snahu o zajištění hladkého průběhu na kuželně a za rady začínajícím kuželkářům.

S kuželkářským pozdravem  Hodu zdar ! se těším na duben 2020 na 21.ročníku turnaje.                          

V Pelhřimově dne 29.4.2019  Václav Novotný (místopředseda kuželkářského oddílu TJ Spartak Pelhřimov)