Májový turnaj krajských žákovských výběrů – Pelhřimov 2018

Ve dnech 26. a 27. května se v Pelhřimově konal další ročník již tradičního Májového turnaje žáků.

Jednotlivé kraje mezi sebou poměřily síly jak v soutěžích družstev, tak prostřednictvím tandemů. Nově se mezi sebou hráči a hráčky utkali také o titul nejlepšího skokana a skokanky.

První den byla na programu soutěž výběrů družstev. S náskokem téměř 60 kuželek zvítězil Královéhradecký kraj (1065), druhé místo obsadil kraj Moravskoslezský (1006) a třetí příčku kraj Zlínský (1000). Nejlepšími výkony se blýskli Jakub Fabík s 286 poraženými kuželkami, 283 kuželek shodil David Holý a 276 kuželek porazili shodně Daniel Rais a Ondřej Stránský. Mezi žákyněmi se může skvělým výkonem pochlubit Adéla Žáčková s výkonem 280 kuželek, 260 kuželek porazila Lucie Dlouhá a výkonu 257 docílila Veronika Valešová.

Letošní novinkou byla soutěž v počtu přeskoků přes švihadlo. Nejlepší skokankou se 145 přeskoky za minutu se stala Barbora Lokvencová z Královéhradeckého kraje, nejlepším skokanem se stal František Šotola reprezentující Jihočeský kraj. Po skákání byli hráči a hráčky poučeni také o tom, jak se po hře správně vyklusat a protáhnout.

Druhý den se konala soutěž v tandemech. Nejlepší duo bylo nakonec z Jihočeského kraje, konkrétně David Holý a Petra Mertlová, kteří ve finále porazili plzeňský tým Ivana Zrůstková a Tomáš Benda. Bronz si z Pelhřimova odvezli královéhradečtí Barbora Lokvencová a Ondřej Stránský a jihomoravští Martina Kapustová s Alešem Zlatníkem.

Velký díky patří pořadatelům z oddílu Kuželky Spartak Pelhřimov a také všem dalším kuželkářským nadšencům, kteří pomáhali zajistit hladký průběh turnaje a věnovali dětem o víkendu svůj čas.

Ludmila Johnová (převzato z kuzelky.cz)

 

[pdfjs-viewer url=“http%3A%2F%2Fkuzelkype.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F05%2FMajovy-turnaj-2018-vysledky.pdf“ viewer_width=100% viewer_height=1360px fullscreen=true download=true print=true]

 

nejúspěšnější družstvo Královéhradeckého kraje s trenéry
Foto nejlepších hráčů: