Májový turnaj krajských žákovských výběrů – Pelhřimov 2019

Pelhřimovská kuželna byla o víkendu 18. a 19. května dějištěm už 19. ročníku Májového turnaje krajských žákovských družstev, který se dá označit za nejprestižnější žákovský turnaj v republice. Jeho pořadatelem je v posledních letech už tradičně Spartak Pelhřimov. Při slavnostním zahájení turnaje přivítali účastníky, spolu se zástupci České kuželkářské asociace a organizátory, členka Rady města Pelhřimova Ivana Kociánová a předseda kuželkářského oddílu Stanislav Kropáček. Ivana Kociánová popřála všem závodníkům pěkné sportovní zážitky a pozvala je mimo jiné k návštěvě města, kde mohou zavítat do řady turistických cílů. Poté už začaly souboje na kuželkářských drahách.

Turnaj měl dvě části – v sobotu mezi sebou soupeřila smíšená čtyřčlenná družstva z 12 krajů, v neděli byla na programu soutěž tandemů. První místo v týmové soutěži vybojoval Královehradecký kraj před Jihočeským a Jihomoravským krajem.  V soutěži smíšených tandemů získali první místo zástupci Olomouckého kraje před krajem Jihomoravským, na třetí pozici se umístily dvojice z Královehradeckého, Moravskoslezského a Plzeňského kraje. Májový turnaj přinesl pěkné sportovní výkony, v Pelhřimově byly opět k vidění kuželky na republikové úrovni a celá akce určitě přispěla i k propagaci města nejen po sportovní stránce. (př)  Převzato z mupe.cz a kuzelky.cz

[pdfjs-viewer url=“http%3A%2F%2Fkuzelkype.cz%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F05%2FMajovy-turnaj-2019-vysledky.pdf“ viewer_width=100% viewer_height=1360px fullscreen=true download=true print=true]